سنگ قهوه ای دماوند


سنگ مالون ورقه ای دماوندسنگ ورقه ای دماوند

تقریبا می توان گفت سنگ قهوه ای دماوند جزء بهترین انواع سنگ ورقه ای در ایران است که استفاده از آن در مناطق تهران،دماوند و در کل محدوده معادن دماوند دارای قدمت طولانی است.

همانطور که میدانید در میان انواع سنگ ورقه ای قهوه ای سنگ دماوند جزء با کیفیت ترین سنگهای ورقه ای در ایران است.

کیفیت این سنگ را از جنبه های مخلف میتوان بررسی نمود :

1- سنگ قهوه ای دماوند با توجه به این که اصولا به صورت متری فروخته می شود ، کارگران معدن تا حد امکان سنگ را نازک نموده و این مساله استفاده از آن در نما را راحت تر نموده ،همچنین در حمل و نقل کرایه کمتری به سنگ تحمیل خواهد شد.

2- سنگ دماوند عموما در ابعاد و قواره های بلند تولید می شود.

3- این سنگ بسیار مقاوم در مقابل عوامل جوی ، سرما ، یخبندان،تردد بالا و ... است.

4- همچنین این سنگ رنگ قهوه ای بسیار زیبا و پر رنگ و با صلابتی دارد.

5- نزدیک بودن به بازار مصرف مرکز و شمال ایران که جزء پر مصرف ترین نقاط ایران در سنگ ورقه ای هستند یکی از نقاط قوت معادن سنگ ورقه ای دماوند است.

سطح سنگ قهوه ای دماوند بسیار صاف است وقابلیت استفاده از آن در کف و نما  وجود دارد.

در نگاه اول شاید به نظر می رسد سنگدماند قیمت بسیار بالاتری نسبت به سنگ های ورقه ای دیگر دارد اما جالب است بدانید با توجه به نکاتی که در پست قبلی مربوط به سنگ قهوه ای دماوند به آن پرداخته شد نهایت اختلاف قیمتی که ممکن است بین سنگ قهوه ای دماوند و سنگ های ورقه ای قهوه ای دیگر مثل سنگ ورقه قهوه ای مشهد وجود داشته باشد حدود 3 تا 5 هزار تومان در هر متر مربع است ، اما کیفیت این دو سنگ بسیار تفاوت زیادی با هم دارند.

در نظر داشته باشد رنگ سنگ دماوند نسبت به انواع سنگ ورقه ای قهوه ای از معادن دیگر پر رنگ تر و در برخی معادن نیز سنگ قهوه ای دماوند به صورت تیره یه قهوه ای سوخته می باشد.